Iako je pažnja vezana za dronove nedavno bila usmerena na Amazon u UPS koji žele da ih iskoriste za dostavljanje paketa, veći deo dronova očekuje budućnost na farmama. To je zato što se poljoprivredne operacije prostiru na velikim udaljenostima i uglavnom nemaju problem privatnosti ili bezbednosti koje bi sprečile korišćenje ovih vazdušnih letača, kao u gusto naseljenim predelima.
Dronovi - čija se cena kreće od 2.000 američkih dolara za avion koji farmeri sami sastavljaju, do 160.000 dolara za napravu u vojnom stilu - opremljeni su infracrvenim kamerama, senzorima i drugom tehnologijom koju kontroliše pilot sa zemlje. Korišćenje je možda skupo na početku, ali pristalice tehnologije kažu da podaci koje prikupljaju - od identifikovanja problema insekata, problema navodnjavanja, procena prinosa ili praćenje goveda koja su odlutala - pomažu farmerima da povrate uloženo, često za samo godinu dana.
Farmeri takođe mogu da koriste bespilotne letelice da prilagode svoju upotrebu pesticida, herbicida, đubriva i drugog na osnovu toga šta je potrebno na određenoj tački u polju - proces poznat kao precizna poljoprivreda - štedeći novac od nepotrebne i preterane upotrebe resursa, dok u isto vreme smanjuje količinu oticanja koja može da utiče na obližnje reke i potoke.