Ko su bile žene koje su zaslužile grobnice koje danas posećuju brojni turisti?
Nalaz može da se datuje najverovatnije u III-IV vek nove ere.
Kako su Sloveni uopšte izašli na istorijsku scenu i za razliku od drugih varvara, tako masovno prodrli i zadržali se trajno u samom središtu Sredozemlja?
Alkohol nije samo piće koje menja svest: on je od početka bio zamajac ljudske kulture, napajao je razvoj umetnosti, jezika i religije.
U centru današnjeg mesta Demre, nekoliko metara ispod nivoa sadašnjeg tla nalaze se ostaci crkve iz VI veka naše ere – Crkve Svetog Nikole
Za izgradnju velikih razmera na tadašnjoj nemirnoj granici sa Ugarskim carstvom snagu i moć je jedino mogao imati najviši vladar.
Baš kao i bilo koja druga čoveku svojstvena rabota koja zavisi od tehnologije, i mučenje se razvijalo kroz vekove. Pročitajte koje su bile neke od najsurovijih metoda kroz istoriju.
Kako je nastala priča o rusalkama? Gde žive, kada se pojavljuju i kako kažnjavaju? Pročitajte priču o ženskim vodenim demonima starih Slovena.
U srpskoj narodnoj tradiciji istaknuto mesto zauzima ženski posrednik demonske sile veštica.
U borbama za moć stasalo je povojničeno društvo u kojem su i muškarci i žene podjednako slavili vrline ratovanja – neustrašivost, nasrtljivost, lukavstvo, snagu.
Pročitajte neke od najinteresantnijih činjenica o carstvu koje je u velikoj meri oblikovalo i uticalo na srednjovekovnu Srbiju.
Područje koje danas gotovo u potpunosti zauzima Meksiko Siti, nekada je bio glavni grad Asteka.
Pobede, porazi, savezi, intrige... Upoznajte porodice koje su oblikovale istoriju.
Cezarion je otelotvorio savez svoje majke sa Rimom, a njegova prerana smrt označila je kraj vladavine jedne dinastije.
Kopanjem po slojevima prestoničke prošlosti, gotovo je izvesno da ćemo naići i na tragove svakodnevnih aktivnosti i razonode, koje često uzimamo zdravo za gotovo.
... i podhranjuju starodrevna trvenja.
Šta nalaže Ustav Srpske pravoslavne crkve, kako izgleda izbor novog patrijarha.
Keltska plemena sedam vekova su vladala današnjom južnom Nemačkom i velikim delom središnje Evrope pre nego što su ih Rimljani pokorili.
Ove pogrebne portrete prvi put je opisao italijanski istraživač 1615. godine Pjetro dela Valetokom tokom svog boravka u Egiptu.
Moderna tehnologija daje bolji uvid i šansu za nova otkrića na starim nalazištima.