7. Oko 1274. godine p.n.e predvodio je vojsku u verovatno najpoznatijog bici tokom njegove vladavine, bici kod Kadeša. Egipćani su pobedili hetitsko carstvo kod grada Kadeša koji se nalazi u današnjoj Siriji. Ova bitka se često proglašava najvećom bitkom u istoriji u koju su bila uključena i bojna kola. U ovoj bitki nije postojao jasan pobednik.
8. U vreme vladavine Ramzesa II drevni Egipat je obnovio svoju kontrolu nad Hananom (regija na drevnom Bliskom istoku, a današnja teritorija Libije, Izraela, Palestine i delova Jordana i Sirije).
9. Osnovao je novu prestonicu. Grad, koji je smešten u delti Nila, bio je nazvan Pi-Ramesses koji može da se prevedi Kuća Ramzesa, velikog pobednika.
10. Ramzes II je umro u 91. godini i bio je prvo sahranjen u Dolini kraljeva. Njegova mumija je kasnije premeštena u Deir el Bahri kako bi je zaštitili od pljačkaša. Njegova mumija je pronađena 1881. godine i premeštena u Muzej u Kairu.
11. Neki istoričari veruju da je ima više od 200 dece, a naredni veliki faraon kao vladar Egipta je bio njegov sin Merneptah (koji je imao 60 godina kad mu je otac umro).
Možda će vas zanimati i:
Po merama kralja: Tutankamonov krevet bio je pravo drevno čudo
: Kralj Tutankamon, faraon koji je vladao Egiptom pre više od 3.300 godina, spavao je na preteči modernih kreveta za kampovanje, saopšteno je u novoj studiji.
pročitajte članak
Prva žena faraon: Hatšepsut, žena kralj Egipta
: Šta je podstaklo Hatšepsut da drevnim Egiptom vlada kao faraon, dok je njen pastorak ostao u senci? Njena mumija, kao i istina o njoj, izlaze na videlo.
pročitajte članak
*Pratite nas na Instagramu >>> https://www.instagram.com/ngmsrbija/
*Pratite nas i na Twitteru >>>https://twitter.com/NGSrbija