Rođena je 1933. godine u zemljoradničkoj porodici u peruanskom selu Ticarpo. Kada je Lina imala pet godina, roditelji su je doveli u bolnicu. Bili su veoma zabrinuti zbog toga što se devojčici naduvao stomak. U početku se pretpostavljalo da je Lina imala tumor. Kasnije se ispostavilo da je devojčica u sedmom mesecu trudnoće.

Lina Medina u poodmakloj trudnoći (levo); Lina medina sa svojim lekarom i sinom (desno)
Foto: National Geographic Russia/Wikimedia Commons
U maju 1939. godine, kada je imala pet godina i sedam meseci, rodila je dečaka carskim rezom, što je bilo neophodno zbog devojčicine nerazvijene karlice. Njan sin je pri rođenju imao 2,7 kg i nazvan je Gerardo po lekaru Gerardu Lozadi koji ju je porodio. Na osnovu medicinske dokumentacije zaključeno je da je Lina ostala u drugom stanju pre pete godine.
Izveštaj o ovom slučaju objavljen je u medicinskoj publikaciji La Presse Medicale. U izveštaju se ukazuje da je tako rano začeće bilo moguće zbog ranog razvoja devojčice. Devojčica je prvu menstruaciju dobila sa 8 meseci, a do četvrte godine je imala dovoljno razvijene mlečne žlezde; sa 5 godina već je zabeleženo karakteristično širenje karličnih kostiju. Osim po tome što je - od kada se detaljno vodi medicinska dokumentacija - Lina zabeležena kao najmlađa majka, ona je ujedno i najmlađa osoba kod koje je dokumentovan prevremeni pubertet.

Lina Medina sa sinom Gerardom;
Foto: Rear Historical Pictures
Foto: Rear Historical Pictures
Lina sada ima 87 godina i živi u Limi, glavnom gradu Perua. Lina se udala za Raula Huarda i 1972. godine, 33 godine nakon prvog porođaja, u tom braku dobila drugog sina. Nikada nije otkrila koje otac prvog deteta.
Činjenicu da mu je Lina majka, a ne sestra, Gerardo je saznao tek u dobi od 10 godina. Gerardo se razvijao pravilno i imao je normalan život. Umro je 1979. u 40. godini od bolesti koštane srži.
Linin slučaj nije jedinstven u istoriji medicine, bar od trenutka kada su lekari i naučnici počeli da beleže fenomene.
Deset najčudnijih medicinskih fenomena
: Čovek drvo, zombiji i vukodlaci možda zvuče kao pojmovi iz epske i naučne fantastike, ali se isti koriste za obeležavanje osoba koje boluju od nekih veoma retkih bolesti. Predstavljamo vam deset najbizarnijih medicinskih stanja koja postoje.
pročitajte članak
Pre Line, sa samo šest godina porodila se Jelisaveta Pantueva iz Krakova. Ona je rođena u avgustu 1928. godine, a porodila se 1934.
Elizabetin porođaj bio je prirodan, jer je, uprkos antropometrijskom neskladu kod odrasle žene, trudnoća tekla normalno - devojčica je rodila zdravu bebu dugačku 50 centimetara i tešku 3 kilograma. Međutim, tokom porođaja pupčana vrpca se upetljala i dete je umrlo.
Jelisaveta je preživela, a nakon što je otpuštena iz bolnice, preselila se sa porodicom na Daleki istok, gde je išla u školu, ali nema pouzdanih podataka o njenoj daljoj sudbini.
Možda će vas zanimati i:
5 najvećih mitova o ženskom telu
: Da li žena može da zatrudni tokom menstruacije? Da li je muškarcima i ženama potrebna ista količina sna? Predstavljamo vam najveće zablude o telu žene u koje većina nas još uvek veruje...
pročitajte članak
8 neobičnih medicinskih slučajeva
: Sajt Livescience nabrojao je najzanimljivije slučajeve koji otkrivaju koliko je ljudsko telo još uvek misterija za stručnjake, a mi vam prenosimo nekoliko.
pročitajte članak
Kako je devojčica s najpotresnije ratne fotografije oprostila
: Pre gotovo pola veka, svet je na samo jednoj fotografiji video sav užas rata: bol, strah od smrti, paniku, tugu... Sve to na licu deteta.
pročitajte članak