Pogledajte listu sedam svetskih čuda novog sveta i zanimljivostima o njima.
Stari Grci su taj spisak nazvali "Sedam atrakcija naseljene Zemlje koje treba obavezno videti", a do danas je sačuvana samo Velika piramida u Gizi.
Ovo otkriće smatra se izuzetnim i moglo bi da rasvetli događaje iz perioda Novog kraljevstva.
Ko su bile žene koje su zaslužile grobnice koje danas posećuju brojni turisti?
Kako su Sloveni uopšte izašli na istorijsku scenu i za razliku od drugih varvara, tako masovno prodrli i zadržali se trajno u samom središtu Sredozemlja?
Koliko puta ste čuli ili pričali o Večnom gradu, Gradu svetlosti ili Gradu greha? A da li znate kako su ti gradovi dobili čuvene nadimke?
Iako su prepušteni sami sebi, i dalje dostojanstveno stoje i mame divljenje slučajnih posetilaca.
U centru današnjeg mesta Demre, nekoliko metara ispod nivoa sadašnjeg tla nalaze se ostaci crkve iz VI veka naše ere – Crkve Svetog Nikole
"Ja sam arheolog i radio sam na iskopavanjima u Egiptu, ali nikada nisam mogao da pretpostavim da ću ovde pronaći nešto tako važno za nasleđe svoje zemlje", rekao je arheolog Abir Eladani.
Za izgradnju velikih razmera na tadašnjoj nemirnoj granici sa Ugarskim carstvom snagu i moć je jedino mogao imati najviši vladar.
Baš kao i bilo koja druga čoveku svojstvena rabota koja zavisi od tehnologije, i mučenje se razvijalo kroz vekove. Pročitajte koje su bile neke od najsurovijih metoda kroz istoriju.
Kako je nastala priča o rusalkama? Gde žive, kada se pojavljuju i kako kažnjavaju? Pročitajte priču o ženskim vodenim demonima starih Slovena.
U srpskoj narodnoj tradiciji istaknuto mesto zauzima ženski posrednik demonske sile veštica.
U borbama za moć stasalo je povojničeno društvo u kojem su i muškarci i žene podjednako slavili vrline ratovanja – neustrašivost, nasrtljivost, lukavstvo, snagu.
Pročitajte neke od najinteresantnijih činjenica o carstvu koje je u velikoj meri oblikovalo i uticalo na srednjovekovnu Srbiju.
Saradnica National Geographic Srbija, Ivana Dukčević, vodi nas na uzbudljivo putovanje u drevne prestonice Persije od kojih je na ruševinama jedne, Persepolisu, poslednji iranski šah upriličio najveću i (do tada) najskuplju žurku na svetu kojoj je prisustvivao maršal Tito sa suprugom Jovankom.
"Emocije vas preplave kad ste na tom mestu... Govorimo o nekoliko desetina hiljada slika. Biće potrebne generacije da bi ih sve opisali...", izjavio je vodeći autor studije, Hose Irijarte.
Područje koje danas gotovo u potpunosti zauzima Meksiko Siti, nekada je bio glavni grad Asteka.
Pobede, porazi, savezi, intrige... Upoznajte porodice koje su oblikovale istoriju.
Cezarion je otelotvorio savez svoje majke sa Rimom, a njegova prerana smrt označila je kraj vladavine jedne dinastije.